1980 yılında kurulan Alfa Plus İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezleri, Resound, Bernafon, Widex, Hansaton Marka İşitme Cihazlarının Satış ve Satış Sonrası Lojistik Desteğini Sağlamaktadır.
Telefon Numaramız
AlfaPlus İşitme Cihazları Firmasına Hoşgeldiniz
Title Image

Piller

Piller

Pilleri buzdolabında mı bekletmeliyim?

Piller serin ve kuru bir yerde saklanmalıdır. Buzdolabında saklamanızı tavsiye etmiyoruz.

Pilleri sizden mi satın almam gerekiyor?

İşitme cihazınız için gerekli olan pilleri dilediğiniz yerden satın alabilirsiniz. İşitme cihazı pili olduğuna ve son kullanma tarihinin geçmemiş olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Pil alırken neye dikkat etmeliyim?

İşitme cihazları için uygun olan voltaj saat pillerinden farklıdır. Alacağınız pil 1.4 volt olmalıdır. İşitme cihazı pilleri 5, 10, 13, 312, 675, 675 Power numaralarına sahiptir ve dünya çapında aynıdır. Pilin numarasını hatırlayamadığınız durumlarda pil paketinin rengini aklınızda tutabilirsiniz. Her bir numara pile ait paket rengi tüm dünyada aynıdır.

Saat pili kullanabilir miyim?

Kesinlikle hayır. İşitme cihazınızda kalıcı hasara sebep olabilir.

Pil paketlerinin üzerindeki renkler ne anlama geliyor?

Pil çeşitlerini kolayca birbirinden ayırmanıza yarıyor. Böylece kullandığınız pilin numarasını hatırlayamazsanız bile bu evrensel renklendirme sayesinde daha kolay hatırlayabilirsiniz.

Her pil numarasının bir rengi vardır, şöyle ki;

Pillerin üzerinde yazan Zinc-Air ne demek?

Zinc Air kelimesinin Türkçe’si Çinko-Hava anlamına gelir. İşitme cihazlarındaki kullanılan pillerin üretim/kullanım şeklini ifade eder. İşitme cihazı pilinin üzerindeki etiketi çıkarttığınız zaman ortamdaki havayı pilin içine alır ve normal pillerden çok daha fazla bir enerji yoğunluğu sağlayarak çalışır. Zinc Air teknolojisi ile aynı boyutlardaki pillere göre iki kat daha fazla kullanım ömrü sağlanır.

Piller neden şarjlı değil?

Sadece bazı özel 675 numaralı piller şarj edilebilme özelliğine sahiptir. Diğer pillerin şarj edilebilme özelliği yoktur. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir husus da şarj edilen piller ile kullanılan işitme cihazlarında alınan performansın çoğu zaman etkili olmadığı görülmüştür.

Pillerin daha uzun ömürlü olanı yok mu?

Markalara göre kullanım süreleri farklılık gösterebilir. Kullanım tecrübelerinize ve tanınmış markalara göre tercih yapabilirsiniz.